Опис
Місце реалізації проекту
Територія СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.Л.І.Бугаєвської
Проблема
Досягнення технічного прогресу роблять більш комфортним життя людини, однак мало хто замислюється, що зниження фізичної активності негативно позначається на здоров'ї. Через малорухомий спосіб життя шириться «хвороба цивілізації» під назвою гіподинамія, яка є наслідком звільнення людини від фізичної праці. Не обходить стороною ця проблема й дітей, особливо шкільного віку, які після занять (під час яких вони також сидять) воліють провести вільний час у будинку за комп'ютером, а не на вулиці. Гіподинамія особливо впливає на серцево-судинну систему: слабшає сила скорочень серця, зменшується працездатність, знижується тонус судин. Негативний вплив виявляється і на обмін речовин та енергії, зменшується кровопостачання тканин. Наслідком гіподинамії можуть стати ожиріння і атеросклероз. Небезпека тут полягає ще і в тому, що зміни ці відбуваються доволі повільно. І з кожним днем людина не помічає ніяких змін у самопочутті та стані здоров'я. З цим треба щось робити!
Мета проекту
Створення якісного простору для дозвілля та фізичного розвитку дітей
Пропоноване рішення, заходи для реалізації проекту
Основною профілактикою гіподинамії є рух, фізичні вправи та навантаження, здоровий спосіб життя. Улаштування майданчику на загальнодоступній території СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.Л.І.Бугаєвської дозволить маленьким мешканцям нашого міста дня корисно проводити дозвілля. Також активно використовувати майданчик на прогулянці зможуть й учні початкових класів під час групи продовженого дня. У міському парку існують схожі канатні конструкції, але не варто забувати ще й про таку проблему, як «лінь». Мешканці, що проживають віддалено від парку лінуються туди ходити. Наявність подібного спортивно-ігрового майданчику поблизу місця проживання збільшує шанси у боротьбі з лінню. Гіподинамія не тільки завдає потужного удару по нашому самопочуттю і стану фізичного здоров'я, а й руйнівно діє на психологічний комфорт. Навіть півгодинна рухова активність стимулює вироблення в організмі людини так званих гормонів радості – ендорфінів. Тому, якщо у вашої дитини поганий настрій – відвідування майданчику, гра, рух - не лише піднімуть його, а сприятимуть поліпшенню загального самопочуття та благотворно вплинуть на функціонування центральної нервової системи і діяльність головного мозку. Отже, щоб уникнути всіх перерахованих вище неприємностей і зробити своє життя більш здоровим і радісним, прислухайтеся до такої поради: рухайтеся! При цьому не обов'язково навіть серйозно займатися яким-небудь видом спорту, головне – рухатися за першої-ліпшої нагоди: гуляти в парку, грати з дітьми, бігати, кататися на ковзанах, лижах і велосипеді, ходити сходами, ігноруючи ліфти, плавати, танцювати. Рух – це життя!
Для кого цей проект
Маленьких мешканців міста, дбайливих батьків, учнів школи
Ключові показники оцінки проекту
Забезпечення фізичного розвитку та активного дозвілля дітей школи та мікрорайону. Рівень охоплення дітей активним та здоровим відпочинком значно збільшиться. активізується мотивація здорового способу життя, учні будуть зацікавлені новими видами роботи на уроках фізичної культури, штучне покриття зменшить ризик травмування тощо.